Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... absente nemotivate in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

absente nemotivate in Revisal

Buna ziua,
Am avut un angajat in 2012 care din 25.07 nu s-a mai prezentat la locul de munca. I-am intocmit o notificare (dupa 20 de zile), dar fara rezultat. Asa ca, i-am desfacut disciplinar contractul de munca. Problema e ca in statul de plata figureaza cu absente nemotivate pana la desfacerea contractului, dar nu am inregistrat aceasta perioada in revisal.E obligatoriu sa fac aceasta inregistrare in revisal? Sau e suficient sa mentionez doar in adeverinta de vechime?
Multumesc
Este suficient daca ati mentionat in adeverinta de vechime absentele nemotivate ...
Multumesc. Nu mi-a solicitat adeverinta, dar o s-o fac sa fie la dosar pentru orice eventualitate.
O zi buna !