Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Domiciliu minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Domiciliu minor

Sunt intr-un proces de divort cu minor si am o nelamurire.Daca domiciliul unde am locuit cu fostul sot a fost la parintii lui(adresa care este in continuare pe buletinul meu),iar acum locuiesc cu chirie,domiciliul minorei se poate stabili la mine?este vreo problema daca locuiesc cu chirie?Am fost nevoita sa plec in urma comportamentului lui si nu am fost lasata sa-mi iau fata.Initial a fost inaintata ancheta sociala la mama mea,ulterior s-a facut la domiciliul unde stau cu chirie.
Nu ar trebui sa fie o problema faptul ca locuiti cu chirie, numai ca cea care va aprecia va fi instanta prin coroborarea tuturor probelor, inclusiv concluziile anchetelor sociale.
Nu e problema ca locuiti cu chirie.

Insa daca va veti schimba locuinta e posibil ca el sa deschida un nou proces.