avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1088 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Decedat chemat in judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Decedat chemat in judecata

Pe numele unei vecine decedate de 6-7 ani a venit o citatie, cumnata sa o cheama in judecata pentru un loc de veci. Citatia era lasata la panoul unde e afisata lista de plata-intretinere.
Pot scrie la judecatorie ca cea chemata nu se poate prezenta la termen ca e moarta de cativa ani?
Cel mai recent răspuns: dborsanu , utilizator 10:35, 21 Ianuarie 2013
Puteti scrie.
Va trebui sa se judece cu mostenitorii defunctei.
Pai aici e problema, ca nu are!
E ciudat ca dosarul e introdus in 2013 desi ea e moarta de 6-7 ani, iar cumnata ei stia asta foarte bine.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumnatul meu a lăsat fiului meu (nepotul lui) un apartament ... mirela_u mirela_u Cumnatul meu a lăsat fiului meu( nepotul lui) un apartament în care a locuit cu defuncta sotie prin testament (la notar). Poate fi atacat testamentul de ... (vezi toată discuția)
Testament olllly87 olllly87 Buna seara . Am o cunostinta de vrea sa imi faca un testament. Problemele ar fi mai multe si o sa incerc sa le expun pe rand. Persoana de vrea sa imi faca ... (vezi toată discuția)
Chiar pot sa am dosar penal,pentru ca o vecina insista pe la politie ca eu o jignesc? cristian_ro cristian_ro Buna ziua,am si eu o mare nelamurire,am primit citatie,sa ma prezint ca martor,intr-un dosar penal,deschis pe o plangere penala,de vecina mea,care imi face ... (vezi toată discuția)