Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Decedat chemat in judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Decedat chemat in judecata

Pe numele unei vecine decedate de 6-7 ani a venit o citatie, cumnata sa o cheama in judecata pentru un loc de veci. Citatia era lasata la panoul unde e afisata lista de plata-intretinere.
Pot scrie la judecatorie ca cea chemata nu se poate prezenta la termen ca e moarta de cativa ani?
Puteti scrie.
Va trebui sa se judece cu mostenitorii defunctei.
Pai aici e problema, ca nu are!
E ciudat ca dosarul e introdus in 2013 desi ea e moarta de 6-7 ani, iar cumnata ei stia asta foarte bine.