Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... stabilire cota cas 2009
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

stabilire cota cas 2009

Am primit somatie de plata pe 2009,CAS,273 lei plus penalizari.Cum a fost calculata aceasta suma daca eu am avut venit numai trei luni din chirii in valoare de 3 ori 50 lei iar daca ar fi fost calculata pe salarul minim ar fi rezultat 468 lei pe an?Pot contesta aceasta suma,sau eventual penalitatile?Decizia CC 335/2011 nu are vreo legatura?
Sigur ca puteti contesta atat obligatia de baza cat si accesoriile.