Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot sa dau in judecata o firma de arendas cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot sa dau in judecata o firma de arendas cu sediul in alt judet decat domiciliul meu?

Care sunt pasii ca sa pot sau in judecata o firma in calitate de arendas din judetul Brasov ptr neplata de 4 ani de arenda cand eu sunt din judetul Mures ??? Mentionez ca am contract de arenda cu ei, dar de 4 ani nu am primit nimic de la ei nici dupa mai multe insistente si discutii amiablile ata personal cat si telefonic.

#-o
Depuneti o actiune la judecatoria unde arendasul ( paratul) are sediu
Multumesc pentru raspuns.