Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Suntem trei frati, tatal nostru a decedat, iar mama noastra locuieste in apartamentul cumparat in comun cu tatal si unul dintre frati. Nu s-a facut succesiune.
Mama doreste sa ramana partea ei acestui frate. Cum poate realiza in mod legal acest lucru, fara ca acesta sa nu poata fi atacat ulterior de ceilalti doi frati ?

contract de vanzare cumparare!