Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... indiviziune1
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

indiviziune1

se poate face iesirea din indiviziune (teren) prin mediere?
daca da / in ce conditii?
multumesc
da ,
daca toate partile sunt de acord cu sedinta de mediere si mai mult daca toae partile sunt de acord cu propunerea de iesire din indiviziune
bafta
multumesc pt raspuns, daca se poate sa imi mai spuneti...mai este nevoie sa ajungem in instanta sause poate rezolva totul la mediere
Da, cu acel acord mergeti in instanta sau la notar.
Dar daca va intelegeti, de ce mai apelati la mediator si nu mergeti direct la notar pt a iesi din indiviziune in conditiile dorite ?