Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incheiere contract munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incheiere contract munca

Cum influienteaza incetarea contractului de munca prin demisie si cum prin acordul partilor.? Conteaza cum are loc? Cum este mai ,,bine''?
O sa apara in Revisal, la care viitorul angajator nu va avea acces.
Angajatorul poate cere informatii in legatura cu persoana care solicita angajarea de la fostii sai angajatori, dar numai cu privire la activitatile indeplinite si la durata angajarii si numai cu incunostintarea prealabila a celui in cauza.
Daca va referiti la cartea de munca, aceasta nu mai exista de la data de 01.01.2011.
Ea, in schimb, este inlocuita de programul REVISAL., loc in care va fi specificat articolul cu care va inceta CIM.Si, in decizia de incetare a CIM va aparea modul in carea cesta va fi incetat.
Puteti, totusi, sa ne spuneti care-i nelistea dvs?In ce mod va afecteaza modalitatea de incetare a CIM?Asa putem fi mult mai concreti in explicatii, pliindu-ne pe situatia dvs concreta.:)
REVISAL-ul nu inlocuieste carnetul de munca ...
REVISAL a fost creat pentru ca in curand sa inlocuiasca carnetul de munca.
[ link extern ]

Daca-mi continui search-ul pe google, gasesc mai multe variante in care se afirma ca REVISAL inlocuieste cartea de munca.La fel si dvs, imi puteti aduce o serie de site-uri care afirma contrariul.Dati-mi unul care sa ma convinga.:)