avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... declaratia 600
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

declaratia 600

buna
declaratia 600 pentru un pfa pana cand trebuie depusa si pentru ce venit?

eu am inteles ca daca e acelasi venit ca si anul trecut atunci nu mai trebuie depusa.

sau trebuie?

multumesc#-o
Cel mai recent răspuns: marcelaL , utilizator 11:19, 30 Ianuarie 2013
buna
va multumesc la toti pt raspuns,dar tot nu stiu ce sa fac.
azi dimineata 29.01.2013 am fost la finante sa depun declaratia 600 pt anul 2012 si nu au vrut sa o preia, au zis ca le apare in baza de date, deci nu trebuie depusa.

Declatatia o depuneti pentru anul 2013, nu 2012, e pentru ce veti plati in acest an! Puteau sa va spuna si de acolo si sa nu va mai plimbe pe drumuri.....
marcelal, care financiar a zis ca nu trebuie depusa? din ce oras?
finantele din Iasi au spus ca persoanele angajate si pensionarii nu trebuie sa depuna D600!!!
mony23 a scris:

marcelal, care financiar a zis ca nu trebuie depusa? din ce oras?
finantele din Iasi au spus ca persoanele angajate si pensionarii nu trebuie sa depuna D600!!!


Doamna spunea ca s-a dus cu declaratia 600 pe anul 2012 sa o depuna acum, in timp ce trebuia depusa pentru 2013 !

nu e nici pensionar ,nici salariat isi plateste lunar pensia,trim sanatatea.

din baia mare

Alte discuții în legătură

Contributie pensii narcis.moraru narcis.moraru Sunt PFA dar si angajat cu contract de munca de 2 ore/zi. Sunt obligat sa platesc contributia la pensii pentru venitul cumulat sau pot alege sa o achit ... (vezi toată discuția)
Declaratia 600 cameliaczeran cameliaczeran Buna ziua, doresc sa ma lamuresc in ceea ce priveste aceasta declaratie 600: trebuie depusa la organul fiscal competent numaidecat? Indiferent daca Pfa-ul ... (vezi toată discuția)
Contributii obligatorii cas pentru pfa danipfa danipfa Buna ziua ! Am un pfa infiintat in luna octombrie 2012, cand mi-am si inceput activitatea. Din declaratia 220 pe care am dat-o atunci, venitul meu net era ... (vezi toată discuția)