Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... declaratia 600
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

declaratia 600

buna
declaratia 600 pentru un pfa pana cand trebuie depusa si pentru ce venit?

eu am inteles ca daca e acelasi venit ca si anul trecut atunci nu mai trebuie depusa.

sau trebuie?

multumesc#-o
Nici pensia nu se mai plateste lunar, se plateste incepand cu acest an trimestrial!
eu asa am inteles ca trebuie pt anul 2012,dar oricum cei de la finante nu au zis ca nu e bun anul ci doar ca nu trebuie sa depun pt ca au PFA in baza de date(sau nu stiu nici ei)
deci sa inteleg CA TREBUIE DEPUSA ESTIMATIV PT ANUL 2013?

MULTUMESC MULT
Ce estimativ, ce legatura are declaratia 600 cu estimativul? Mergeti la finante, au un compartiment asistenta contribuabil persoane fizice si persoane juridice.
si pentru 2013 cu ce baza de calcul sa depun declaratia
pe ianuarie 714 , dar incepand cu febr......
scuze ,pe ianuarie baza de calcul e 741 lei dar cu februarie cat e ca eu nu am gasit nimic concret care e salariul mediu incepand cu 01.02.2013?

multumesc