Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ce urmeaza dupa NUP?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ce urmeaza dupa NUP?

Am aflat prin intermediul avocatului ca la dosarul meu prin care eram acuzat de delapidare politistul a pus rezolutia de NUP trimitandu-l la parchet. Cam ce ar mai putea sa urmeze ,primesc vreo instiintare scrisa cu rezolutia,mai trebuie sa ma prezint la parchet?
V-am spus, depinde de la caz la caz, de la procuror la procuror. Avocatul dumneavoastra va sfatuieste si va consiliaza in mod corect, insuflandu-va o stare de liniste, insa trebuie sa fiti pregatit pentru orice varianta. Totodata, consider ca si avocatul dumneavoastra este pregatit sa actioneze in orice fel de situatie, asa ca va doresc mult succes si sa aveti speranta ca totul se va termina cu bine. Cu stima.
Va multumesc mult oricum inca nu imi pot reveni situatia in sine m-a oripilat. Pacat ca exista astfel de indivizi pe pamant! In orice caz la ultima discutie avuta cu politistul acesta ii plangea de mila reclamantului in sensul ca ar avea de patimit din cauza tva stopat la sursa.
dupa ce s-a dat NUP, continutul dosarului devine public?