Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie sezoniera vanzare produse Mamaia
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie sezoniera vanzare produse Mamaia

Buna ziua,

Am o firma in Bucuresti, confectionez margele , cercei , inele, accesorii.As dori sa stiu ce trebuie sa fac ( si daca pot sa fac treaba asta ) sa pot sa vand pe perioada verii aceste produse in statiunea Mamaia.As dori sa pun o masuta pe care sa expun si un panou.Ce taxe ar fi nevoie sa platesc, autorizatie sezoniera, imi aleg singura un spatiu unde sa expun sau imi dau de la primarie aleatoriu?

Multumesc
Pentru ocuparea spatiului public, trebuie sa va adresati Primariei pentru ava elibera in baza unei cerei un fel de autorizatie pentru ocuparea spatiului public.
In ceea ce priveste alta autorizare, dumneavoastra trebuie sa aveti autorizat la Registrul Comertului unde ati infiintat firma si realizarea activitatii la beneficiar, respectiv eliberarea unui certificat constatator scurt din care sa reiasaca puttei desfasura activitatea in afara sediului social si in afara punctelor de lucru.
Costul la Registru este undeva la 300 lei dar la Primarie nu stiu, dar nu este mare.