Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Inca un an pentru raport
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Inca un an pentru raport

as dori sa va intre si eu:este posibil dupa ce ai intrat in comisie,sa iti mai dea inca un an in plus pentru un raport(ca la prins cu telefonul)???????
Da, se poate.
Este abatere...
amanarea ramane la latitudinea comisiei din cadrul penitenciarului.
daca pe perioada amanarii a fost sanctionat disciplinar , la reanalizarea sistuatiei dupa expirarea amanarii sau la termenul de reiterare stabilit de instanta , comisia poate sa stabileasca un nou termen de reanalizare care poate fi de pana la maxim 12 luni sau daca si-a ridicat raportul poate propune chiar liberarea conditionata.