Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Concediu medical in PFA in acelasi timp cu CIM
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Concediu medical in PFA in acelasi timp cu CIM

Sotia mea este insarcinata in luna 4 , doctorita ia recomandat sa intre in concediu de risc deoarece e la a doua cezariana si varsta e destul de inaintata iar munca pe care o presteaza e fizica, sotia este angajata cu CIM si are si un PFA.
Problema mea e urmatoarea, cu toate ca am platit toate contributiile la PFA cei de la casa de asigurari de sanatate mi-au transmis ca nu primeste risc maternal de la ei ci numai de la CIM.
Adevarat sau nu ?
Subiectul acesta a fost dezbatut aici:
www.avocatnet.ro/content/for...