Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... spatiu locativ
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

spatiu locativ

La divort apartamentul ramane sotiei in folosinta pana la impartirea bunurilor comune, urmeaza partajul care dureaza 6 ani, cu 6 luni de finalul partajului fostul sot doreste sa isi faca domiciliul stabil la apartamentul in litigiu de partaj, este refuzat de evidenta populatiei, deschide proces pe administrativ, pe care il pierde . in toata aceasta perioada ajunge si partajl la final, unde apartamentul ramane sotiei cu plata unei sulte catre ex sot, in momentul de fata partajul e terminat dar in recursul pe administrativ ar putea sa ii dea dreptul sa isi faca domiciliul in apartamentul ramas sotiei?? Inca nu e investita sentinta de partaj..va multumesc
Va trebui sa interveniti in dosarul administrativ si sa aduceti la cunostinta instantei faptul ca partajul s-a terminat, v-a fost atribuita locuinta cu obligarea la plata sultei, avand drept consecinta respingerea recursului cu pastrarea ca temeinica si legala a hotararii pronuntate de catre instanta de fond.
Instanta de fond a avut cunostinta de partaj motiv pt care a cred ca a respins actiunea...