Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna ziua
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna ziua

buna ziua , am si eu o problema , am luat in concesiune acum niste ani in urma un teren in concesiune , problema este ca vreau sa-l dezmembrez si sa-l inchiriez catre o alta societate , pot face acest lucru ?societatea imi plateste mie chirie iar eu platesc mai departe concesiunea , se poate

Nu se poate . Numai proprietarul poate dezmembra. Sau sa va imputerniceasca pe dvs sa l dezmembrati.