avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 920 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna ziua
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna ziua

buna ziua , am si eu o problema , am luat in concesiune acum niste ani in urma un teren in concesiune , problema este ca vreau sa-l dezmembrez si sa-l inchiriez catre o alta societate , pot face acest lucru ?societatea imi plateste mie chirie iar eu platesc mai departe concesiunea , se poate

Cel mai recent răspuns: ContSters250994 , utilizator 07:52, 5 Februarie 2013
Nu se poate . Numai proprietarul poate dezmembra. Sau sa va imputerniceasca pe dvs sa l dezmembrati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot primii raspuns ? problema problema buna ziua , am si eu o problema , am luat in concesiune acum niste ani in urma un teren in concesiune , problema este ca vreau sa-l dezmembrez si sa-l ... (vezi toată discuția)
E mai rentabila concesionarea decat aportul cu un teren in firma ? olden olden in cazul unei investiti pe un TEREN CONCESIONAT se poate pune sechestru pe teren daca exista o CONCESIONARE pe 20 de ani indiferent cui apartin DEBITELE - ... (vezi toată discuția)
Curte icral grandanat grandanat Buna seara, Am in vedere cumpararea unui apartament intr-o casa si as vrea sa va cer sfatul intr-o problema legata de curtea acestui imobil. Pe scurt, este ... (vezi toată discuția)