Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pot primii raspuns ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pot primii raspuns ?

buna ziua , am si eu o problema , am luat in concesiune acum niste ani in urma un teren in concesiune , problema este ca vreau sa-l dezmembrez si sa-l inchiriez catre o alta societate , pot face acest lucru ?societatea imi plateste mie chirie iar eu platesc mai departe concesiunea , se poate
NU se poate.Daca aveati de gand sa subinchiriati trebuie sa faceti un contract de inchiriere.Dar pentru a va lamuri mai bine, verificati continutul contractului in eventualitatea in care il aveti....sau poate urmeaza....sa-l incheiati...