Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Obtinere istoric al firmei de la Registrul Comertului
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Obtinere istoric al firmei de la Registrul Comertului

Un SRL poate obtine un istoric al inregistrarilor efectuate la Registrul Comertului, de la infiintarea firmei pana in prezent. Daca da, care este tariful?
Buna seara,
Intr-adevar un astfel de istoric poate fi obtinut de la Oficiul Registrului Comertului la care este inregistrata firma. Puteti verifica toate tarifele aici: [ link extern ] .
Da se poate obtine de la ONRC. In privinta costului, acesta poate fi aflat doar la momentul completarii si depunerii cererii de furnizare a informatiilor la ONRC
Incercati completand cererea de mai jos, insa nu stiu daca este exact ceea ce cautati. Bifati punctul 6.

[ link extern ]

Puteti obtine informatii si de site-ul ONRC-ului, de pe portal:
[ link extern ]

Creati cont => stadiu dosar => introduceti societatea si va apar nr de mentiuni depuse si stadiul lor, insa nu va apar si modificarile solicitate prin acele mentiuni.