Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Renuntare contract operator telefonie mobila
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Renuntare contract operator telefonie mobila

Buna ziua, sunt abonat la [EDITATA -incalca pct. 2.11 din Regulament] din 2007 si as dori sa renunt la abonament. Ultima prelungire de contract expira peste ~ 14 luni. Pot sa renunt, fara sa mai platesc anticipat cele 14 luni de abonament ramase?!... Care e procedura?!...
Multumesc anticipat.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Daca v-ati prelungit contractul cumparand un telefon la un pret modic sau ati primit un telefon gratis in baza acestui contract nu puteti renunta la contract fara sa platiti ( vor recalcula )
Am primit doua telefoane, la pret de unul, dar asta in 2007, iar contratul de atunci a fost de 2 ani, care ulterior a expirat ... dar am mers in continuare pe aceelasi abonament, iar anul trecut am schimbat obtiunea de abonament si s-a prelungit contractul pe inca 2 ani. Acum nu mai doresc abonament, caci nu mai e rentabil. La inceput a fost de 8 euro, iar acum cu noua prelungire e de 9 euro.
Din ce spuneti nu vi s-a facut niciun avantaj in ultimii doi ani dar cititi bine contractul si cititi si pagina asta :

[EDITAT - Incalca pct. 2.11 din Regulament.]
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal