Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... vreau repede un raspuns va rog
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

vreau repede un raspuns va rog

buna ziua....inainte sa nasc am avut 61 de zile medikal dupa ce am nascut miau zis k nu am alea 126 de zile si miau mai dat 2 luni si pana la 126 de zile e bine sa stau dupa ce nasc atat in medikal si apoi sa depun dosarul de indemnizatie?.......nu pierd indemnizatia daca nu depun dosarul ci stau sa se vaca 126 de zile in medical?:((
Dupa nastere trebuie sa aveti 42 zile de concediu medical cod 08
Nu pierdeti indemnizatia pentru CCC deoarece perioadele de concedii medicale si de concediu de maternitate (126 de zile = sarcina si lauzie = pre si postnatal) sunt eligibile pentru a beneficia de indemnizatie pentru CCC.