Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cauza suspendata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cauza suspendata

Buna ziua!
Speta: o institutie publica da in judecata un S.C. -pt recuperare sume.
Consiliul local, ca entiate ierarhic superioara institutiei publice de mai sus da in judecata organul de control care a dispus masura de recuperare sume.Suntem in situatia a doua cauze care au acelasi obiect. Nu este normal ca institutia inferioara Consililului local sa ceara suspendare procesului in 244 pana la solutionarea definitiva a dosarului C.Local?este gresit sa dai in judecata si tot tu sa suspenzi-cand e vorba de aducere la indeplinie a masurilor unui organ de control?
va multumesc.
Ramona24, utilizator
Da, suspendarea mi se pare solutia cea mai buna in acest moment, intrucat hotarea care se va da in cealalta cauza are inraurire asupra celei dintai. Nu trebuie sa faceti probele pentru ca fiind reclamant, solicitati suspendarea in cauza initiata de dv, nu este nimic gresit.
Va multumesc avocat alv84,
Imi faceam probleme, ca organul de control sa nu ridice problema ca nu trebuia sa cer eu ca reclamt ci partea adversa....pt ca eu ca reclamat am interes sa recuperesz suma de bani/ sa aduc la indeplinire masura lor executorie.....!!!
Daca solicit oral suspendarea la urmatorul termen este in regula...deoarece suntm in stadiul in care am cerut amnare pt studiu intampinare si timp fizic pentru depunere in scris nu mai este!
multumesc!!!!