Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Documentatie pt. incheiere contract furnizare gaze ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Documentatie pt. incheiere contract furnizare gaze naturale/ electricitate.

Buna ziua,
Un SRL preia in chirie ( de la persoana fizica ) un spatiu comercial. Ce documente sunt necesare pt. ca srl-ul sa poata incheia contracte pe numele sau cu furbizorii de gaze si electricitate.
Cu stima,
Nicu
Documntele necesare pentru preluarea contractului de furnizare gaze naturale sunt:
-cerere acord acces la sistemul de distributie a gazelor naturale (semnat de Dvs cu E.ON)
-contract de mandat comercial (semnat de Dvs. cu Eon)
-cerere de reziliere contract (semnat de proprietarul spatiului)
-copie CUI societate
-copie contract inchiriere + extras cf
-copie factura anterioara
Documentele necesare pentru preluarea contractului de furnizare energie electrica sunt:
-aviz tehnic de racordare (obtinut de societate)
-copie CUI societate
-contract inchiriere + extras cf
-copie factura anterioara