Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL

La inregistrarea unei societati comerciale cate coduri caen am voie sa trec pe actul constitutiv?
Cum procedez daca nu am inca spatiul inchiriat pentru desfasurarea de activitate: trec doar sediul social si dupa inregistrez si punctul de lucru?

Mentionez ca firma desfasoara activitati conform cod caen 9602 - activitati de infrumusetare si intretinere corporala.
Daca nu este srl tip D , nu sunteti limitat la un anumit numar de coduri.
Daca infiintati ulterior un punct de lucru, veti suporta costuri suplimentare.
Va multumesc mult pentru raspuns.
Imi cer scuze dar, mai am o intrebare: daca trec pe cererea de inregistrare de la Registrul Comertului faptul ca desfasor activitati la domiciliul clientului, sunt necesare avizele de la Directia de Sanatate Publica, PSI? Acest lucru vreau sa-l fac doar pana imi gasesc punctul de lucru, ceea ce nu am in acest moment. Va multumesc anticipat pentru raspuns.