Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod CAEN
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod CAEN

Va rog,
daca trec cod CAEN in actul constitutiv al SRL-ului ceva legat de comert cu alimente, bauturi.
Treb neaparat sa obtin vreun aviz?

Pe moment am sediul social fara activitate cu clientii intr-un apartament.
Nu am un spatiu unde sa desfasor activitati de acest fel.

NU aveti nevoie de autorizare decat in situatia in care efectiv desfasurati vreo activitate in spatiul respectiv.
ok deci pot sa trec cat mai multe obiecte de activitate asa incat sa fie acoperita orice situatie.
Gen alimentatie, imobiliare, etc

Multumesc
1.Veti completa declaratia model 2, data conform art 15(1) lit b) din legea nr. 395/2004 la paragraful 4.3.3. "Activitati
proprii de birour pentru firma" cu adresa apartamentului dvs.

2. Cum nu veti putea desfasura activitati economice de vanzare cu amanuntul in apartament(numai in situtaia in care acesta este la parter si aveti si acordul vecinilor) va trebui sa inregistra un punct de lucru pt desfasurarea activitatii si sa completati la ppragraful 4.3.2 din aceiasi declaratie adresa punctului de lucru si codul/codurile CAEN care urmeza sa le desfasurati.

Gabriela Mihai, Avocat