avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 744 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod CAEN
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod CAEN

Va rog,
daca trec cod CAEN in actul constitutiv al SRL-ului ceva legat de comert cu alimente, bauturi.
Treb neaparat sa obtin vreun aviz?

Pe moment am sediul social fara activitate cu clientii intr-un apartament.
Nu am un spatiu unde sa desfasor activitati de acest fel.

Cel mai recent răspuns: ContSters42711 , utilizator 16:49, 30 Martie 2009
NU aveti nevoie de autorizare decat in situatia in care efectiv desfasurati vreo activitate in spatiul respectiv.
ok deci pot sa trec cat mai multe obiecte de activitate asa incat sa fie acoperita orice situatie.
Gen alimentatie, imobiliare, etc

Multumesc
1.Veti completa declaratia model 2, data conform art 15(1) lit b) din legea nr. 395/2004 la paragraful 4.3.3. "Activitati
proprii de birour pentru firma" cu adresa apartamentului dvs.

2. Cum nu veti putea desfasura activitati economice de vanzare cu amanuntul in apartament(numai in situtaia in care acesta este la parter si aveti si acordul vecinilor) va trebui sa inregistra un punct de lucru pt desfasurarea activitatii si sa completati la ppragraful 4.3.2 din aceiasi declaratie adresa punctului de lucru si codul/codurile CAEN care urmeza sa le desfasurati.

Ultima modificare: Marți, 31 Martie 2009
Gabriela Mihai, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare srl - declaratii Luminitza_05 Luminitza_05 Pentru infiintarea unui srl avand sediu social fara activitate si punct de lucru la care se desfasoara activitatea principala si alte 10 secundare (le-am ... (vezi toată discuția)
Sprijin intocmire acte inregistrare societate la onrc bogdamen bogdamen Buna ziua, In momentul de fata sunt pe punctul de a infiinta o societate comerciala. Ca obiect de activitate, voi avea comercializarea si instalarea ... (vezi toată discuția)
Codurile caen la noul punct de lucru? dan3s2020 dan3s2020 Trebuie sa autorizez codurile CAEN la noul punct de lucru ? Vreau sa inchiriez un apartament pentru a il trece ca punct de lucru ,trebuie sa si trec ce coduri ... (vezi toată discuția)