Forum Discuţii juridice Traduceri Declaratie de acord - calatorie minor in strainatate
Discuție deschisă în Traduceri

Declaratie de acord - calatorie minor in strainatate

Buna ziua. Am 17 ani si vreau sa plec intr-un schimb de experienta in Franta.Tatal meu este in Spania si lucreaza foarte departe de consulatul Romaniei, cel mai aproape fiind la Madrid sau Bilbao. Daca imi scoate procura de la un notar din orasul in care este si sa o traduc in Romania si mama sa imi scoata una de la un notar din tara la aeroport pot merge cu ambele procuri si sa fie valabile? Multumesc
multumesc pt. raspuns!

As mai avea o intrebare, va rog: consulatele sunt in fiecare oras, sau doar in orasele mari? sotul meu sta intr-un orasel mic de pe langa Berlin...

Laura Ciobeica, moderator
Consulat in Germania exista la Bonn din cate stiu eu. Insa verificati pe site ul Ministerului Afacerilor Externe, in orice caz nu exista Decat unul sau doua consulate.