Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... gaze naturale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

gaze naturale

Intentionez sa-mi trag gaze naturale in locuinta ( casa, nu bloc) pentru incalzire, bucatarie etc.
Singura posibilitate ar fi de la un vecin care desi sta perete in perete cu mine are alta adresa iar conducta de gaze ar trebui sa traverseze proprietatea lui chiar la hotar. Am acordul vecinului dar cu toate acestea nu pot sa fac lucrarea ca cica e ilegal. Care ar fi solutia ?
racord separat din conducta principala, proiect, firma autorizata, memoriu tehnic, etc, este posibila si rezolvabila problema dvs dar poate implica mari costuri.
Intr-adevar o astfel de traversare este nepermisa. Nu va ramane alta varianta decat cea a racordului separat cu cheltuielile aferente