avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... daune morale
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

daune morale

am de platit daune morale respectiv 2000lei unui politist si nu am de unde da toti banii odata cum solicita el ,as putea trimite lunar acesti bani deoarece nu lucrez dar sunt in somaj.
Cel mai recent răspuns: aacris , utilizator 14:44, 9 Februarie 2013
desigur, mai ales daca nu detineti in proprietate si bunuri ce ar putea fi executate silit, nici politistul nu are la indemana alte instrumente pentru a va obliga sa faceti plata integrala.
bine dar de ce nu se poate plati esalonat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua.as vrea să mă lamuriti într-o privința. fratele ... Anabeatrice30 Anabeatrice30 Buna ziua.as vrea să mă lamuriti într-o privința. Fratele meu a fost dat în judecata în urma unei lovituri. Persoana respectiva a câștigat procesul ... (vezi toată discuția)
Am de platit daune morale eugen stanisteanu eugen stanisteanu In urma unui conflict cu un politist, acesta m-a dat in judecata si am primit un an si 6 luni cu suspendare si trebuie sa-i platesc daune morale in valoare de ... (vezi toată discuția)
Proces penal-executare silita latura civila cercetasa cercetasa vatamare corporala partea vatamata cere 50 000 ron despagubiri morale si materiale daca va castiga ceva si eu nu am bani sa i platesc ce pot ... (vezi toată discuția)