Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... daune morale
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

daune morale

am de platit daune morale respectiv 2000lei unui politist si nu am de unde da toti banii odata cum solicita el ,as putea trimite lunar acesti bani deoarece nu lucrez dar sunt in somaj.
desigur, mai ales daca nu detineti in proprietate si bunuri ce ar putea fi executate silit, nici politistul nu are la indemana alte instrumente pentru a va obliga sa faceti plata integrala.
bine dar de ce nu se poate plati esalonat