Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Din somaj la serviciu
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Din somaj la serviciu

Buna ziua,
As vrea sa stiu daca fostul angajator m-a reprimit la servici din somaj pentru o perioada de 3 luni primesc vreun beneficiu de la cei de la somaj sau angajatorul primeste?
Va multumesc
1. Daca v-ati angajat cu contract individual de munca (CIM) pe perioada determinata (de 3 luni) s-a suspendat plata indemnizatiei de somaj care se va relua, de unde a ramas, dupa incetarea acestui CIM.

2. Nu primiti nimic in plus nici dvs. nici angajatorul.