Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale revocare administrator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

revocare administrator

Buna ziua! As dori sa imi dati si mie un model de revocare din functie al unui administrator la un SRL.
Va multumesc.
:-/

Ati citit modelul de mai sus?

Cam de cata istetime e nevoie ca sa scrieti numele asociatului strain in locul punctelor de suspensie puse dupa subsemnatul? Ori pasaportul lui il loc de CI? Ori sa mai adaugati si tara inaintea localitatii?

Nu devine nimeni administrator automat IN URMA unei revocari.
Trebuie sa fie NUMITA o persoana. Asa ca e bun si art. 2 din modelul de mai sus.
Bună ziua. Trebuie să schimb unul dintre administratori la un SRL. Cum procedez? Cât durează? Va mulțumesc.
Albertina Maria, utilizator
Asociat 50/100 vreau sa revoc administratorul