Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Fosti detinuti politici si deportati
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Fosti detinuti politici si deportati

Stie cineva ceva noutati despre modificarile la legea privind despagubirile pentru fostii detinuti plolitici . In mai 2011 Senatul adopta niste modificari le lege adica sa se ia in calcul suma de 24.000 de euro pentru fiecare an de deportare sau inchisoare politica . Poate stiti mai multe despre acest lucru .
Stimat forumist,

Legea 221 nu mai este în vigoare în ceea ce privește multe din prevederile acesteia, iar în privința altor legi, mă îndoiesc de vreo acordare a unor sume de bani.

Puteți vedea și cele discutate aici:

www.avocatnet.ro/content/for...

Cu stimă.
Imi cer scuze , dar trebuia sa mai precizez si ca s-a incasat prima transa stabilita de autoritati si ma interesam despre cand are de gand statul sa-si onoreze cele stabilite tot de reprezentantii sai . Postarea nu era despre o noua depunere de acte intr-un nou dosar privind despagubirile . Va multumesc oricum pentru raspuns .