avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1825 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Fosti detinuti politici si deportati
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Fosti detinuti politici si deportati

Stie cineva ceva noutati despre modificarile la legea privind despagubirile pentru fostii detinuti plolitici . In mai 2011 Senatul adopta niste modificari le lege adica sa se ia in calcul suma de 24.000 de euro pentru fiecare an de deportare sau inchisoare politica . Poate stiti mai multe despre acest lucru .
Cel mai recent răspuns: vlad196938 , utilizator 18:31, 13 Februarie 2013
Stimat forumist,

Legea 221 nu mai este în vigoare în ceea ce privește multe din prevederile acesteia, iar în privința altor legi, mă îndoiesc de vreo acordare a unor sume de bani.

Puteți vedea și cele discutate aici:

www.avocatnet.ro/content/for...

Cu stimă.
Imi cer scuze , dar trebuia sa mai precizez si ca s-a incasat prima transa stabilita de autoritati si ma interesam despre cand are de gand statul sa-si onoreze cele stabilite tot de reprezentantii sai . Postarea nu era despre o noua depunere de acte intr-un nou dosar privind despagubirile . Va multumesc oricum pentru raspuns .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 221/2009 fridolin fridolin Este adevarat ca s-a prelungit valabilitatea Legii 221/2009, pana cand, de ce? (vezi toată discuția)
Legea 221/2009 calemia calemia se mai poate introduce actiune in baza legii 221/2009? mentionez ca bunicii si tatal meu au avut domiciliul obligatoriu in baragan timp de 5 ani si ca in ... (vezi toată discuția)
L 221/2009 - daune morale ContSters183619 ContSters183619 As dori prin acest subiect ca cei ce au promovat actiuni ( ma refer la cei cu cunostinte juridice) pe legea 221 fara succes, - avand in vedere nenumaratele ... (vezi toată discuția)