avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 333 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... respingere cerere preschimbare termen
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

respingere cerere preschimbare termen

respingerea cererii de preschimbare a termenului de judecata se ataca numai cu fondul sau e cu recurs in 5 zile de la pronunțare?
eu tin minte ca e odata cu fondul si nu am nici o cale de atac acu pe moment impotriva ei.
multumesc anticipat pentru orice raspuns, indrumare sau idee.
Cel mai recent răspuns: Cristina Burtan , Avocat 12:03, 22 Februarie 2013
Buna ziua,
Respingerea cererii de preschimbare poate fi atacata doar odata cu fondul.
O zi buna

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Investire cu formula executorie alina_vi alina_vi Am solicitat judecatoriei sector 5 investirea cu formula executorie a unui bilet la ordin. Aceasta mi-a admis actiunea pronuntand o incheiere in 22.07.2009 ... (vezi toată discuția)
Plangere intemeiata pe disp.art 278 ind.1 c.proc.c.pen.- pronuntare al.8 lit.b) gesiana gesiana Sunt nedumerit asupra unei pronuntari conform art 278-1 alineat 8,lit b in cazul asta intimatul nu are nici o cale legala?Ce se antampla in viitor . (vezi toată discuția)
Instantele de judecata si ordinea acestora hopeless1 hopeless1 as dori sa fiu si eu lamurita cu acest aspect va rog frumos. am cam inteles dar lamurita tot nu sunt. stiu ca sunt trei instante care ar trebui sa judece un ... (vezi toată discuția)