Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CODUL MUNCII /DETASAREA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CODUL MUNCII /DETASAREA

Un angajat la o firma de paza , ca agent securitate este detasat conform legislatiei in vigoare la , o alta firma de paza, tot pe acelasi post(agent securitate), are dreptul de a purta conform ROF-ului societatii la care a fost detasat insemnele,echipamentul si legitimatiile de la societatea la care salariatul a fost detasat, fara ca autoritatile abilitate(politia care se ocupa de segmentul paza) sa aiba temei legal , sa amendeze angajatorul la care salariatul are CIM legal pentru ca nu poarta insemnele societatii angajatoare, ci poarta insemnele/uniforma/legitimatii ale societatii la care a fost detasat conform legislatiei in vigoare
Având în vedere că salariatul detaşat se subordonează pe durata detaşării angajatorului la care s-a efectuat detaşarea, el va indeplini atributiile prevazute in fisa postului pe care este detasat .. astfel, in speta, el va purta insemnele,echipamentul si legitimatia de la societatea la care salariatul a fost detasat ... cred ca pe legitimație ar trebui sa scris ca este detasat de la S.C: ....