Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cazier
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

cazier

rechizitoriul contine informatii false.......in urmatorul termen sa cer instanta de recurs sa ceara un alt cazier? sau sa cer eu de la politie si sa am la mine?

Puteti solicita si instantei de judecata, dar este posibil sa nu admita cererea.

Cel mai sigur solicitati cazierul de la politie si il depuneti la dosarul cauzei in original.
de ce sa nu admita? conteaza foarte mult la individualizarea pedepsei....
Ce fel de informatii false contine rechizitoriul?
ca am fost condamnat pt ultraj contra bunelor moravuri si tulburarea linistii publice...si in plus nu apare in rechizitoriu ca am familie,un copil minor......deci in aparenta in fata judecatorului sunt un inselator (adevarat) si o persoana agresiva,fara moravuri (fals)