Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie militara anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie militara anticipata

Buna ziua ,

Tatal meu este nascut in iunie 1959 si are stagiu cotizat in armata de 24 ani si 1 luna ....Momentan el este pensionat pe caz de boala revizuibil din 1998...intrebarea mea este ..ar putea sa isi depuna actele pentru pensie militara anticipata ?
Adresati-va structurii stabilire pensii din cadrul ministerului in care a activat pana la pensionarea pe caz de boala revizuibila.