avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie militara anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie militara anticipata

Buna ziua ,

Tatal meu este nascut in iunie 1959 si are stagiu cotizat in armata de 24 ani si 1 luna ....Momentan el este pensionat pe caz de boala revizuibil din 1998...intrebarea mea este ..ar putea sa isi depuna actele pentru pensie militara anticipata ?
Cel mai recent răspuns: eraz , utilizator 14:41, 17 Februarie 2013
Adresati-va structurii stabilire pensii din cadrul ministerului in care a activat pana la pensionarea pe caz de boala revizuibila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata Apostol Pacuta Apostol Pacuta Buna ziua, Poate beneficia o persoana de pensie anticipata fara penalizare in urmatoarele conditii: 1. Nascut in 04.08.1957; 2. In 2017, implineste 43 ani ... (vezi toată discuția)
Pensie medicala nerevizuibila dana-buzuriu dana-buzuriu buna ziua! apelez la dvs pentru mama mea care este nascuta la data de 24.01.1958 si este pensionata medical cu gr II la datta de 24.05.2012, cu un stagiu de ... (vezi toată discuția)
Acordarea sporului de noapte la pensie ContSters278009 ContSters278009 Sunt pensionat de boala din armata. In perioada 16.06.1991 - 30.06.2004, am fost incadrat militar angajat cu contract ( S.G.V.) . Legislatia in vigoare de ... (vezi toată discuția)