Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... program biblioteca comunala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

program biblioteca comunala

Buna ziua , sunt bibliotecar comunal , inafara de progranul de 8 ore zilnic lucrez si duminica 4-5 ore deoarece aceasta biblioteca este dotata cu calcuatoare si multi copii nu au timp in timpul saptamanii sa navigheze pe net si sa-si faca anunite referate .Pentru aceste duminici am adunat un numar de 25 de zile lucrate si am solicitat sa primesc libere pentru aceste zile (toate odata ) insa conducerea nu mi-a acceptat .
Imi puteti spune daca este legal i corect sa-mi iau toate liberele odata sau va rog sami spuneti cum sa procedez.
Sunteti functionar public sau personal contractual?
Bibliotecarii fac parte din categoria personalului contractual ... find vorba despre munca in zilele de repaus saptamanal , aceasta va fi compensata doar cu acordarea unor zilele libere in cursul saptamanii.