Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj notar sau tribunal
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj notar sau tribunal

Buna ziua!

Divort cu copil, 2 credite de nevoi personale sot/sotie. Doreste sa plece din tara, imi lasa creditul sa-l achit in schimbul casei. Adica nu ma lasa pe drumuri daca ajungem la partaj, asta pt ca eu nu am putere sa-i achit jumatate din valoarea casei. cum pot sa inclin balanta in favoarea mea. mai am o problema, vrea sa ia si copilul iar eu nu sunt de acord pt ca este atasat si de mine.
cu multumiri
Daca va intelegeti mergeti la notar.
Daca nu va intelegeti obligatoriu ajungeti la instanta.
Indiferent de calea aleasa, recomandat ar fi sa fiti bine informata inainte si sa faceti, totusi, pe cat posibil, un partaj amiabil.
Mai mult nu prea am date sa va raspund.