Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... LEGEA 112/1995
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

LEGEA 112/1995

Lamuriti-ma va rog.

Ce are de a face valoarea impozabila a cladirii in cazul in care solicit sa fiu pus in posesia terenului aferent ce apartine de cladirea cumparata de mine. In instanta??!! Mi se cere sa precizez valoarea imobilului si sa timbrez actiunea la valoarea impozabila .

Multumesc
:stunned:
fara sa sttiti macar valoarea impozabila cum vreti sa timbrati actiunea?
Stiu val si a imobilului si valoarea de timbru, insa nu asta este intrebarea.
Mi se cere sa precizez valoarea imobilului si sa timbrez actiunea la valoarea impozabila .

Cererea instantei se refera la valoarea terenului.
Si terenurile sunt bunuri imobile, nu numai cladirile.
:D draga domnule nu numai casele sunt imobile ci si terenurile, (prin imobile se intelege ceva care nu sunt mobile) asa ca judecatorul v-a pus in vedere sa spuneticare este valoareaterenului si nu a casei, pentru a se putea calcula taxa de timbru
Multumesc
Intre timp m-am lamurit si eu.=D>