Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Aplicare NCPC
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Aplicare NCPC

Daca sunt parte un proces civil in derulare ....mi se aplica NCPC, vechiul sau cel care ma "avantajaza" ?
Se aplica codul din perioada in care a inceput procesul,in cazul dvs se aplica codul vechi.
Concret: pot depune concluzii scrise sau face recurs singur fara sa apelez la serviciile unui avocat?
Puteti formula recurs fara avocat.