Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Se poate identifica un om doar dupa poza din buletin ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Se poate identifica un om doar dupa poza din buletin (copie de buletin)

Buna seara,

as vrea sa stiu daca se poate cumva identifica un om dupa poza din buletin(poza preluata de pe o copie de buletin) ,sau dupa acea poza care e in dreapta buletinului unde este scris sexul. (tot de pe o copie de buletin) ?
Si credeti dvs. ca cineva dintre cei care stiu cum se procedeaza o sa va divulge dvs , modul cum decurg aceste verificari? Ha! Ha! Ce ne credeti naivi? Oricum toti cei care falsifica actele mai devreme sau mai tarziu sunt giniti si vai de capul lor.
nu falsific acte si nu ma intereseaza,vroiam doar sa intreb daca romania avanseaza macar la jumatate fata de o tara normala.
Nici nu aveti dvs. idee cat avanseaza Romania la aceste treburi, asa ca lasati dvs. aspectele de acest gen in grija statului roman. Va asigur ca veti fii cat se poate de multumit.