Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... declaratia 230
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

declaratia 230

Daca pot repartiza 2%, prin declaratia 230, direct, unei persoane fizice, pentru rezolvarea unei probleme de sanatate, care necesita o operatie in strainatate. Multumesc!
Nu puteti. Directionarea a 2% prin formularul 230 se face doar catre ong-uri legal constituite pe og 26 din 2000 privind asociatiile si fundatiile, actualizata.
Multumesc mult!