Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Intampinare la cerere reconventionala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Intampinare la cerere reconventionala

Sunt in proces de divort ca si reclamant si parata a depus cerere reconventionala la al doilea termen. Pot depune intampinare la acea cerere reconventionala? Pot modificare cererile mentionate in actiunea de divort in urma cererii reconventionale? Multumesc anticipat.
da, puteți depune întâmpinare însă nu văd de ce trebuie să modificați motivele cererii de divorț , poate să le completați . Poate detaliați puțin...
In cererea de divort am cerut din culpa comuna,sa mi se stabileasca pensie alimentara ,custodie comuna si pastrarea numelui la alegerea sotiei. Ea a depus cerere reconventionala prin care doreste culpa exclusiva a mea ( acuzandu-ma ca am o amanta) si prestatie compensatorie( avem 22 de ani de casatorie). Am dovezi ca si ea are un amant si daca m-a atacat doresc acum sa cer si divortul din culpa exlusiva a ei. Multumesc.