Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii SALARIU MEDIU PE UNITATE LA NASTEREA UNUI COPIL
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

SALARIU MEDIU PE UNITATE LA NASTEREA UNUI COPIL

As dori sa stiu daca angajatorul-companie privata este obligat sa plateasca un salariu mediu pe unitate la nasterea unui copil de-al angajatei.
Specific ca am depus o astfel de cerere in 3 ian 2012 si mi-a fost refuzata.
Compania are in jur de 20 angajati, nu are contract la nivel de unitate.
Multumesc.
Ajutorul de nastere il veti putea primi numai daca este prevazuta acordarea acestuia in c.i.m., in c.c.m. aplicabil angajatorului sau in reg.intern al acestuia.

De la 01.01.2011 nu mai exista CCMN ...