Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... lamuriri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

lamuriri

rog sa-mi spuneti ce inseamna TC personal si cum se numeste raspunsul dat unei intampinari primite intr-un proces civil.
multumesc.
T.C. inseamna termen in cunostinta, adica ati luat cunostinta personal in fata instantei de termenul de judecata si nu veti mai fi citat, atentie ca nu veti mai primi citatie, prin urmare sa urmariti cu atentie cauza

daca sunteti reclamant si raspundeti la intampinarea paratului, se numeste simplu: raspuns la intampinare
multumesc pt. lamurire