avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 626 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... contabilitate second
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

contabilitate second

Cum se tine contabilitatea la un pfa cu activitate second haine
Cel mai recent răspuns: BiancaMi , utilizator 16:57, 26 Februarie 2013
Se face receptia marfii, in urma unui proces verbal de primire marfa, registru incasari si plati,raportul de gestiune(periodic)iar la sf de an registrul de inventar!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contabilitate-second hand petrescufelicia petrescufelicia sunt I.I. second hand, cum inregisrez in contabilitate factura de marfa la Kg. adusa din Germania, cum platesc impozite si ce trebuie sa fac sa lucrez legal?Am ... (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala-comert cu haine second hand sammy44 sammy44 Buna ziua. Am deschis o II , avand ca obiect de activitate comertul cu haine second hand . Am de pus cateva intrebari privind contabilitatea. Am cumparat un ... (vezi toată discuția)
Contabilitate i.i florin_magdici florin_magdici Buna, Am cateva nelamuriri cu privire la preluarea unei I. I caen-comert prod alimentare si nealimentare, tigari, tutun pe scurt un chiosc de cartier Din ... (vezi toată discuția)