Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

in cazul parasiri domiciliului impreuna cu copilul minor, in cazul in care doresc sa divortez dar nu am intentat actiunea de divort, exista sanctiuni pentru mama, si care sunt acesteaX-(
Nu exista sanctiuni.
Este insa bine sa deschideti procesul cat mai repede.
Daca nu veti proceda asa poate sa sustina ca l-ati parasit pentru amant...
introduceti actiunea si probati de ce a trebuit sa parasiti domiciliul conjugal din care sa rezulte culpa sotului
motivul divortului conduce la parasirea domiciliului asa ca apelati la un specialist si depuneti actiunea de divort .
bafta