Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua ma numesc Costin si am si eu o problema. in 2011 am facut un credit de 2000 ron si am platit ratele pana in aprilie 2012,iar acum am primit o somatie de la biroul executorului judecatoresc pentru executare silita de bunuri.mentionez ca sunt angajat ca insotitor.daca se poate sa ma invete si pe mine cineva cum sa procedez sa rezolv problema pe cale amiabila.va multumec anticipat!!:">
Buna ziua!! am luat legatura cu dom..executor si am ajuns la un acord de rambursarea a creditului direct in contul acestuia,urmand sa depun 25/suta din credit la inceput in prima luna, iar restul esalonat in rate lunare.dar sper sa nu-mi faca simultan si poprire pe salariu :-/. va multumesc pentru raspunsuri=D>