Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Factura curs Londra
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Factura curs Londra

Buna ziua,

Am un angajat pe care l-am trimis la un curs de pregatire profesionala in Londra . La intoarcere am primit factura de transport avion ( wizz air factura venita din ungaria ), factura de cazare de la hotelul din londra ( factura cu tva ) si factura pentru curs ( factura cu tva ). Pe toate facturile este mentionat codul de tva al furnizorilor ( mai putin cea de la wizz cvare este fara tva.

Din ce am inteles factura de Wizz si cea de cazare nu se declara in declaratia 390 fiind exceptii , dar nu sunt sigura de factura pentru cursul efectiv . Se declara sau nu in 390?

Multumesc .
nicio factura din cele trei nu se declara in decl. 390, fiind servicii exceptate de la regula generala.
factura pentru curs - art. 133, alin 7, lit. b) din codul fiscal
multumesc frumos :)