Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revenire din concediu crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revenire din concediu crestere copil

O salariata revine din concediul crestere copil in data de 04.03.2013.Cererea a fost facuta pana la 1 an,adica data de 21.07.2013,data cand copilul implineste varsta de 1 an.Ce actete trebuiesc intocmite pentru a primi suma de 500 lei pana la varsta de 2 ani a copilului?
Revenind la servici consider ca se incheie susperdarea contractului de munca si devine salariata.Multumesc!
Pentru incetarea suspendarii HG nr.500/2011 nu prevede expres un anumit termen ... parerea mea ca , in tacerea legi, sunt incidente prevederile art.4 alin.2 din HG nr.500/2011 si anume, incetarea suspendarii poate fi transmisa in termen de 19 zile lucratoare de la data incetarii suspendarii.

Asadar, sunteti inca in termen pentru a se transmite REVISAL-ul.