Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cererea de stramutare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cererea de stramutare

Unde trimit cererea de stramutare? Am inteles ca la ICCJ, insa din tot ce-am citit nu mai sunt asa sigur. Trebuie sa fac o cerere sa-mi elibereze instanta unde e dosarul un certificat pe care sa-l trimit cu cererea de stramutare, si la aceasta cerere sa atasez in o cerere pentru eliberarea unui certificat de la ICCJ?
eusaisapte, utilizator
Buna ziua,
Cererea de stramutare se depune direct la ICCJ iar certificatul de grefa privind dosarul se ia de la instanta de unde se cere stramutarea.
Daca doriti obtinerea unui cerificat de grefa privind existenta unei cereri de stramutare atunci cererea o depuneti al ICCJ.