Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DIRECTOR general
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DIRECTOR general

Buna ziua,
Am o nelamurire referitor la o functie in cadrul companiei respectiv DIRECTOR .
Persoana de pe aceasta functie si-a dat demisia , vreau sa intreb daca este obligatoriu angajarea unei alte persoane pe aceasta functie sau avansarea altcuiva din cadrul compniei pe acest post. Tin sa mentionez ca in ceea ce priveste conducerea firmei avem administratorul companiei si economist sef in momentul de fata.
Va multumesc!
Asta o decideti dvs. intern.
Daca nu mai este nevoie, desfiintati si postul in Organigrama.
Firma privata?
da este compaie privata, normal ar trebuie sa fie si un director fiind o companie cu 80 de salariati.
Administratorul societatii poate fi numit si director general ...