avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DIRECTOR general
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DIRECTOR general

Buna ziua,
Am o nelamurire referitor la o functie in cadrul companiei respectiv DIRECTOR .
Persoana de pe aceasta functie si-a dat demisia , vreau sa intreb daca este obligatoriu angajarea unei alte persoane pe aceasta functie sau avansarea altcuiva din cadrul compniei pe acest post. Tin sa mentionez ca in ceea ce priveste conducerea firmei avem administratorul companiei si economist sef in momentul de fata.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:28, 28 Februarie 2013
Asta o decideti dvs. intern.
Daca nu mai este nevoie, desfiintati si postul in Organigrama.
Firma privata?
da este compaie privata, normal ar trebuie sa fie si un director fiind o companie cu 80 de salariati.
Administratorul societatii poate fi numit si director general ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Functiile asociatiei de proprietari! florentinazara florentinazara Buna seara, Am fost numita Presedinta unei Asociatii de proprietari si doresc sa stiu daca pe langa functiile de presedinte, vicepresedinte, administrator (nu ... (vezi toată discuția)
Schimbare incadrare nicoleta29 nicoleta29 Buna seara! Am si eu o nelamurire : sunt angajata la o companie de stat si detin functia de sef serviciu fiind direct subordonata directorului general. Astazi ... (vezi toată discuția)
Imunitatea sindicatului claudiabutisca claudiabutisca Am si eu nevoie de o lamurire; Este vorba despre o reorganizare a activitatii societatii ca urmare a unor probleme reale, iar in urma acestora se desfiinteaza ... (vezi toată discuția)